Poslovalnica Etis Koper, bo v četrtek, 21.novembra 2024odprta do 15. ure. Hvala za razumevanje.

Opremljeni z odličnim

Z odličnimi nasveti, predlogi, recepti naših svetovalcev, serviserjev, monterjev, kuharjev, mizarjev in ostalih strokovnjakov za dom bomo zadovoljili tudi najbolj zahtevne. Poskrbeli bomo, da bo vsakodnevno gospodinjstvo za vas užitek.

Kako se znebiti smradu iz vašega pralnega stroja?

Drugačne pralne navade kot so redno pranje pri nizkih temperaturah z uporabo neprimernih količin pralnega sredstva in uporaba varčnih programov pomenijo, da je izpiranje umazanije, ki se nabira v stroju, vse težja, kar lahko privede do nastanka neprijetnih vonjav v stroju ali na vašem perilu. Vzrok za neprijeten vonj so nakopičena umazanija, vodni kamen in maščobe, ki se nalagajo v njegovi notranjosti. K njemu pripomorejo še plesen, bakterije in glivice, ki se namnožijo zaradi vlage in nizkih temperatur.

Če se je na vaših oblačilih in v vašem stroju pojavil slab volj  vam svetujemo, da sledite naslednjim korakom:

  • Za odstranitev smradu lahko kupite specializirana čistilna sredstva za čiščenje in s tem nadomestite domače pripravke, ki so na voljo v vsakem domu in ne delujejo vedno. Na  trgu so na voljo čistilne tablete Clearwhite T6, ki odstranijo obloge in neprijetne vonjave in v pralnem stroju ustvarijo prijetno klimo. Priporočena uporab: 1 do 2 krat na mesec.
  • Zelo pomembno je očistiti gumo - tesnilo vrat za robom, ki se nahaja pri vratcih pralnega stroja, saj se tam rada kopiči plesen.
  • Pri tem pa ne smemo pozabiti očistiti tudi filtra. Tega izvlecite ter ga sperite pod tekočo toplo vodo.
  • Odtočna cev je tudi zelo priljubljen kraj za nastanek smradu saj se na stenah cevi nabirajo obloge (delci detergentov, smeti in niti iz umazanih oblačil), kar privede do neprijetnega smradu zato vam priporočamo, da svoj čas namenite tudi čiščenju cevi.

 

 

Redno čiščenje pralnega stroja je izrednega pomena, saj vpliva na življenjsko dobo stroja in na samo delovanje in kvaliteto pranja. Da do neprijetnih vonjav in drugih nevšečnosti sploh ne bo prihajalo vam svetujemo, da sledite 10-im zapisanim korakom:

  1. Zmanjšajte količino detergenta pri pranju. Prevelika količina detergenta se začne kopičiti v bobnu in ceveh, kar povzroči nastanek oblog, in smrad v stroju.
  2. Oblačila iz pralnega stroja vzemite ven takoj, ko se operejo. Če jih v pralnem stroju pustite predolgo, vlaga v bobnu povzroči kopičenje glivic in plesni, kar privede do neprijetnih vonjav.
  3. Po vsakem pranju je potrebno tesnilo vrat za robom obrisati s suho krpo. Na tesnilu se po pranju naberejo ostanki kot so nitke, lasje in ostale obloge kar skupaj z vlago tvori idealen prostor za nastanek plesni in bakterij.
  4. Po pranju oziroma ko pralni stroj ni v obratovanju pustite vratca odprta, da se boben lahko prezrači in osuši.
  5. Temeljito sperite in obrišite posodo za dolivanje praška oz. jo pustite odprto po pranju.
  6. Pazite, da boste redno prali pri 60-90 º C ali na višji temperaturi (program: bombaz 95º C).  Stroj vsaj enkrat na 14 dni zaženite na 90 º C za razkuževanje stroja.
  7. Svetujemo redno čiščenje filtrov, saj enkrat na mesec.
  8. V bobnu stroja ni dovoljeno shranjevati umazanih stvari, kar spodbuja razmnoževanje bakterij.
  9. Uporabljajte visoko kakovostne detergente in praške v zrnati obliki.
  10. Ne priporočamo prevelike uporabe tekočega detergenta in mehčalnega sredstva, saj se odvečne količine le-teh usedejo na stene delov enote in spodbuja razmnoževanje mikroorganizmov.